Kultura

Poniżej wybrane inicjatywy i działania z pogranicza animacji kultury, organizacji wydarzeń czy działań prospołecznych w które zaangażowany był Theodor lub które sam na przestrzeni lat powoływał do życia. <Kliknij w wybrany nagłówek aby dowiedzieć się więcej >

Otwarta Rampa

OTWARTA RAMPA to inicjatywa, którą chcemy przekroczyć niewidzialną granicę między instytucjami kultury a codziennym życiem. Dlatego przy teatrze tworzymy przestrzeń, w której razem z Wami chcemy podejmować działania oparte na współpracy Wiemy, że to długotrwały proces, polegający na poznawaniu miejsca, spotykaniu się z mieszkańcami Targówka Mieszkaniowego, poznawaniu Waszych potrzeb i obszarów zainteresowań. Wszystko po to, by zbudować trwałą więź z mieszkańcami, która pozwoli nam nie tylko kreować bezpłatne wydarzenia kulturalne, których będziecie odbiorcami, ale także inspirować się wzajemnie do aktywności, byście realizowali swoje pomysły, działania.

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Kultury w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacyjnego 2016-2022 w Warszawie.

Więcej informacji o podejmowanych przez nas działaniach znajdziesz na stronie Teatru rampa : http://www.teatr-rampa.pl/otwarta-rampaa
Zaś wszystkie informacje o bieżących działaniach na naszym fanpagu : https://www.facebook.com/OtwartaRampa/

WLW : Warszawska Liga Wolnostylowa

WLW : Warszawska Liga Wolnostylowa jest inicjatywą dla każdego kto w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku chce trenować swoje umiejętności freestylowe lub dopingować rozwój zawodników jako kibic WLW.

Freestyle : W bitewnej konwencji to wyjątkowa sztuka improwizacji słownej. Bez wcześniejszego przygotowania, na zadany zadaniem przeciwników jest pokazanie swojej wyższości nad oponentem. U mniej doświadczonych zawodników to często po prostu rymujące się wyzwiska. Im zawodnicy stają się lepsi tym większego znaczenia nabierają umiejętności, wyrazistość freestylowców, ciągi skojarzeń, niesamowite porównania, odwołania, nawiązania do znanych tekstów czy wydarzeń a także szydera, ironia czy prześmiewczość. Freestyle w swojej historii przeszedł już przez różne konwencje, kolejne pokolenia freestylowców nie przestają jednak zaskakiwać w wymyślaniu coraz to nowych patentów na rymowaną walkę.

WLW ; to pierwsza w Polsce regularna Liga Freestylowa. W następstwie jej sukcesu w całym kraju zaczęły pojawiać się kolejne Ligi i podobne regularne ustawki. WLW zaczęła działać pod koniec roku 2013 z inicjatywy Tomasz Biernackiego (organizatora WBW) oraz Theodora (Warszawskiego weterana bitew freestylowych). W 2014 całkowicie przeszła pod prowadzenie Theodora. Jego też koncepcją jest rezygnacja ze standardowych elementów bitwy jak eliminacje, jurorzy czy choćby scena. Ustawki w ramach WLW odbywają się w klasycznym sajferze w którym aktualnie walczący wchodzą do środka okręgu innych uczestników i kibiców. Sprzyja to treningowej zamiast turniejowej atmosferze, zmniejszając poczucie tremy i ułatwiając początkującym zawodnikom oswojenie się z występem.

Od września 2016 WLW jest częścię Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Warszawy i odbywa się we współpracy z Teatrem Rampa w Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru. Liga oprócz miejsca treningowego jest również świetnym miejscem integrującym młodzież z różnych środowisk we wspólnej pasji.

Więcej informacji / bieżące wyniki ligi : http://wlwfreestyle.blogspot.com/
Oficjalny fanpage WLW : https://www.facebook.com/WLWfreestyle/

SeenOnStage.pl
Zadaniem projektu było dostarczanie uporządkowanej i potwierdzonej u źródła informacji o koncertach hiphopowych artystów. Projekt funkcjonował przez ok. roku dobijając w najlepszych miesiącach do kilkunastu tysięcy unikalnych wyświetleń w miesiącu. Z uwagi jednak na brak źródeł finansowania i mocy przerobowej samego Theodora w dużej mierze samodzielnie prowadzącego projekt został on zamknięty. Przez jeszcze jakiś czas po zamknięciu strony wydarzenia organizowane przez Theodora sygnowane były logiem SeenOnStage. Wiele zasług i zaangażowania w projekt włożył również Kamil “Malik” Ilcewicz-Kołodziejczyk.

 

 

Opis projektu pisany przez Theodora w czasie funkcjonowania strony :

Co może wnieść SeenOnStage ? Mając już kilka porządnych źródeł newsów postanowiliśmy z nich zrezygnować. Wolimy wspierać i promować te, które radzą sobie w tym wyśmienicie. Mamy świadomość, że poza portalami opierającymi się na najświeższych informacjach, poszczególne fanpage artystów są najlepszymi źródłami newsów dotyczącymi danego artysty. Postawiliśmy więc na czerpanie informacji bezpośrednio u źródeł a także na konkurencję bardziej z wikipedią niż jakimkolwiek innym portalem HH’owym. Profile artystów mają docelowo stać się potężną, trwałą bazą danych o artystach. Przejrzysta forma pozwali poznać dokładnie dorobek artysty i współpracujących z nim osób, o samych profilach jednak szerzej kiedy indziej.


Głównym założeniem strony jest to, że postanowiliśmy powalczyć na niezajmowanych dotąd frontach. Wiodący dział strony to : informacja o imprezach. Fanpage przez krótką żywotność informacji sprawiają, że news o imprezie szybko ginie a wyszczególnione daty i miasta na zdjęciach w tle nie zawsze są wystarczającymi danymi by odnaleźć kryjące się za nimi wydarzenie. Chcieliśmy stworzyć dla fanów koncertów jedną stronę zamiast dziesiątek fanpagy do sprawdzania kogo, gdzie, kiedy i czy przypadkiem nie u siebie w mieście mogą zobaczyć na scenie.. By dodatkowo to ułatwiać daliśmy dwie formy prezentowania informacji  (‘Mapa imprez‘ i ‘Lista koncertów‘) o wszystkich wydarzeniach z udziałem artystów których profile znajdują się na stronie. 

Supportbase.pl

Supportbase.pl było jednym z pierwszych internetowych projektów Theodora. Również jednym z najlepiej przyjętych. W ciągu 2 lat funkcjonowaniu zgromadziła bazę blisko 400 niezależnych wykonawców w całym kraju. Ponownie jednak finanse i brak siły przerobowej nie pozwoliły na kontynuowanie projektu. Poza internetową bazą zespołów supportbase.pl przenosiło się do klubów w Warszawie, Łodzi i 3mieście dając w ciągu 2 lat możliwość występu przeszło 100 hiphopowym zespołom/wykonawcą. W tym projekcie jak w żadnym innym nieocenionym wsparciem był Kamil “Malik” Ilcewicz-Kołodziejczyk, który przez długi czas nadzorował bazę i organizował z Theodorem imprezy pod szyldem Supportbase biorąc na siebie znaczną część obowiązków.


Supportbase to niedziałająca już inicjatywa mająca na celu :
– Ułatwienie komunikacji na linii organizatorzy – niezależni wykonawcy.
– Pomoc/ułatwienie w wyszukiwaniu niezależnych wykonawców dla organizatorów imprez.
– Pomoc w promocji swojej twórczości oraz przede wszystkim oferty koncertowej dla niezależnych wykonawców.

W tym celu tworzymy ogólnodostępną bazę supportów online na stronie
www.supportbase.pl , umożliwiamy zgłoszenie się każdemu i każdemu również zapewniamy odpowiednie miejsce na zaprezentowanie swojej oferty koncertowej wraz z bezpośrednim kontaktem do osoby odpowiedzialnej za booking danego zespołu/artysty.

Popkiller.pl pisał o Supportbase tak :
Ostatnio w Sieci pojawiła się kolejna inicjatywa ekipy odpowiedzialnej za stworzenie strony SeenOnStage.pl. Ich nowy twór, choć utrzymuje się w tematyce występów na żywo, tym razem sięga wgłąb undergroundu i mocno wpisuje się w naszą ideę promowania młodych wykonawców, objawiającą się przede wszystkim poprzez Młode Wilki. Supportbase bo o niej mowa to dosłownie ‘baza supportów’ czyli nieoceniona pomoc dla każdego organizatora imprez. Dla nas również to baza ułatwiająca młodowilczy research i wyłapanie kolejnych ciekawych nowych twarzy.

 

Targówek Handloowa


Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Sławomir Antonik oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Zbigniew Poczesny, SeenOnStage oraz HHBazar zapraszają na targi marek hip-hopowych TARGÓWEK HANDLOOWA. Całodniowe wydarzenie odbędzie się 08.06 na warszawskim Targówku na Skwerze Wiecha w centralnym miejscu tamtejszych blokowisk.

Głównym założeniem targów jest zaprezentowanie czołowych marek skupionych wokół kultury Hip Hop i umożliwienie spotkania się kupujących ze sprzedającymi w dogodnym miejscu w hip-hopowej, a zarazem mocno niedzielnej atmosferze, z dala od ciasnych skateshopów, galerii handlowych i zakupów online. Tego dnia handel będzie na pierwszym miejscu, tłem do niego będzie jednak wszystko co ważne w Hip-Hopie czyli muzyka, koncerty (Małach & Rufuz, Tomiko), breakdance, grafitti i wiele innych atrakcji.

Wydarzenie ruszyło o 12:00 : DJ Lazy One odpaliła muzykę. Na placu przed teatrem rampa trwał luźny bboys/bgirls jam. Na bocznej alejce parku, ustawiamy blisko 50m. ścianek przeznaczonych na jam Graffiti. Na głównych alejkach parku ruszyło Targowisko Handloowa. Wszystko wieńczył koncert Małach i Rufuza ok. godziny 20:00

Wystawcami na Targówku byli m.in
– Fundacja Twoja Pasja
– Restauracja “U Piłkarzy”
– Dom Kultury Zacisze
– Galeria Koloru
– PROSTO.
– Bajzel Shop
– Koka beats
– Warszawska Giełda Płytowa
– Diamante Wear
– Szacun
– Step Records
– Patriotic
– 360 stopni
– Skun
– Diil
– Sconopi

 

 

 

DobraEnergia - Konkurs na skok ze spadochronem

Jeden z bardziej nieprzewidywalnych pomysłów Theodora. Nie chcemy zbytnio nadawać interpretacji temu wydarzeniu więc wklejamy poniżej pełną instrukcję/wszystkie informacje dotyczące konkursu, który został ogłoszony na profilu Theodora. Warto dodać że konkurs nie posiadał żadnego sponsora. Nagroda była finansowana z prywatnej kieszeni Theodora.

Konkurs wygrała Joanna Wikiera (zdjęcia poniżej), która wraz z Theodorem skoczyła ze spadochronem nad lotniskiem w Przasnyszu.

 

JAK WYGRAĆ WYJAZD NA SKOK ZE SPADOCHRONEM ?!?

– Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest … zrobienie “czegoś dobrego”. Chcemy zmobilizować Was do zapisania się do wolontariatów w domach dziecka, domach opieki, schroniskach, wsparcie inicjatyw w Waszej okolicy lub zapoczątkowanie całkowicie nowych ruchów mających nieść pomoc potrzebującym lub po prostu dobrą energię.

Dlatego też chcemy żebyście zrobili “coś dobrego”. Rzeczy które zrobicie mają spełniać jeden z dwóch warunków :
1.) Mają pomagać komuś kto potrzebuje tej pomocy (wolontariat, przygarnięcie pupila ze schroniska, prace społeczne, wsparcie lokalnych domów dziecka, świetlic, fundacji czy osób starszych itp)
lub 2.) Pompować pozytywną energię w jakąś grupę ludzi (może to być zorganizowanie ustawki freestylowej, wycieczki lub zajęć dla pobliskiej szkoły, sprzątania okolicy lub choćby organizacja klubu szachowego ;) )

Zostawiamy Wam pełną dowolność w decyzji co to ma być, na jaką skale i ile zajmie Wam czasu. Nie ma żadnego obowiązku byście wydali choćby złotówkę (nie jest to też zakazane), chcemy wyłącznie byście poświęcili dobrej sprawie Wasz czas i energię. Nie narzucamy żadnych dodatkowych ram, ponieważ wierzymy że Wasza kreatywność może przewyższyć naszą.

Jeśli na co dzień robicie dobre rzeczy. Mogą to być właśnie one. Nie musicie wymyślać specjalnie nic nowego, a jedynie zrelacjonować nam swoje stałe działania. i tak :

 

Hymn HipHop Kempu

Jednym z szalonych pomysłów Theodora, było nagranie Hymnu festiwalu Hip Hop Kemp : na festiwalu HipHop Kemp! W mobilnym studio rozstawionym specjalnie na tę okazję w ciężarówce na targowej części festiwalu. Dzięki wsparciu PROSTO, popkillera i agencji JoyTown zrealizowano w ten sposób ponad 70 zwrotek uczestników imprezy – z których w kolejnym etapie internauci wybrali te które ostatecznie przemieniły się w hymn Kempu 2015. Efekt pracy jak i ujęcia z nagrywania zwortek podczas festiwalu można zobaczyć na poniższym (niskobudżetowym co warto dodać) teledysku. Początkowo Hymn nie miał doczekać się video, jednak z materiałów zebranych podczas nagrywania zwrotek postanowiono zmontować poniższe nagranie. Realizacją nagrań zajmowaliśmy się po troszę wszyscy, za montaż wzięła się ekipa Kadry Niespokojne


Tekst z wydarzenia :
Studio Sounds Of Street, firma Prosto, agencja Joytown, Polscy promotorzy festiwalu Hip Hop Kemp oraz portal Popkiller.pl zapraszają Was do nagrania hymnu Hip Hop Kempu przyszłorocznej edycji festiwalu 2015 podczas Kempu 2014. Żeby umożliwić Wam to zadanie w sąsiedztwie namiotu Prosto na targowej części festiwalu Sounds of Street postawi dla Was mobilne studio nagrań, w którym każdy będzie mógł zarejestrować swoją ósemkę na temat Hip Hop Kempu (albo śpiewany refren, jeśli jego żywiołem nie jest rap). Do udziału w nagraniu zaprosimy też artystów występujących na tegorocznej edycji festiwalu.

Plenerowe Studio nagrań

Prowadzone przez Theodora studio SoundsOfStreet zmieniało czasem swoją formę na mobilną. Kulminacyjnym punktem w tej przygodzie był opisywany oddzielnie Hymn HipHop Kempu. Jednak studio stawało wcześniej na festynie w parku Bródnowskim zaaranżowane w Domku Herbacianym dając możliwość swoich pierwszych nagrań okolicznym dzieciom i młodzieży.

Inną okazją dla plenerowych nagrań było targowisko Targówek Handloowa gdzie studio rozstawione w samochodzie ciężarowym służyło lokalnym raperom jako możliwość nagrania spontanicznych utworów lub freestyli.

Nadal jesteśmy otwarci na propozycję takiej instalacji! Jeśli myślisz że fajnie urozmaiciłoby to Twoją imprezę pisz na : theodormusi@gmail.com (w temacie pisz : studio plenerowe)

Kino Hip-Hop Harenda

“Kino Hip-Hop Harenda” było organizowanym cyklicznie w okresie między styczniem a czerwcem 2014 programem edukacyjno-kulturalnym organizowanym w Warszawskim klubie Harenda. Wszystkie emitowane filmy były związane z elementami kultury HipHop. Celem projektu było promowanie HipHopu oraz pobudzanie konstruktywnego dialogu do którego punkt wyjściowy stanowił elementy kultury HipHop jako punktem wyjściowym.

Wydarzenia pod tym szyldem spotkały się ze świetnym przyjęciem. Na pierwszym wydarzeniu gościliśmy blisko 100 osób i przynajmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt na kolejnych. Projekt z uwagi na swoją kosztowność (Licencje na publiczne emitowanie filmów) nie okazał się jednak rentowny przez co został zakończony.

Tekst wydarzenia :
KINO (Hip-Hop) Harenda to wyjątkowy cykl spotkań, na których prezentujemy Wam filmy, te mocniej lub luźniej związane z HipHopowym światem.  W co 2’gi czwartek spotykamy się by wspólnie, na dużym ekranie i wykorzystując klubowe nagłośnienie poszerzać swoje filmowo-muzyczne horyzonty.

Emitowany filmy to m.in : Biggie i Tupac, Hustle & Flow , UP IN SMOKE TOUR,  Fade to black, Blokersi, Mówią bloki, Notorious, 8Mila, Wild West i inne. 

Audycje w RapGra Bemowo

Przez ponad rok. Theodor wraz z Damianem Kaze prowadzili w Radiu Bemowo cykl spotkań z raperami z Warszawskiego podziemia.
Audycje pod hasłem RapGra Bemowo vs Supportbase podzielone były na 2 części. Pierwsza z nich to prowokacyjna rozmowa Theodora z artystami dotycząca różnych zjawisk na HipHopowej scenie, zmian na niej zachodzących czy podejścia do muzyki w ogóle.
Druga to wywiad w którym Damian dopytywał artystów o ich poczynania muzyczne, dotychczasowe projekty, plany wydawnicze, koncertowe itd.

Złoci ludzie czyli "Wspólna sprawa" Pawła Althamera

“Wspólna sprawa” to seria dokumentowanych działań i akcji społecznych realizowanych w odwołującej się do utopijnych wizji konwencji filmów fantastyczno – naukowych.

W projekcie “Wspólna sprawa” Althamer testuje formy postrzegania rzeczywistości oraz komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy akcji – sąsiedzi artysty pojawiają się w różnych lokalizacjach w niezwykłych złotych kostiumach. Wspólne działania zmierzają do przekroczenia mentalnych barier, ale również fizycznych granic – poza spotkaniami osadzonymi w codziennej rzeczywistości, uczestnicy odbywają podróże niosące ze sobą nowe możliwości i niezwykłe doświadczenia. Wokół “Wspólnej sprawy” spotykają się i integrują różne grupy społeczne, ludzie, których codzienne realia nie przenikają się wzajemnie, niejednokrotnie wykluczeni ze społecznych i kulturowych rytuałów.

Theodor był uczestnikiem podróży wraz Pawłem oraz grupą sąsiadów do Dusseldorfu (Niemcy) oraz Aachen. Doświadczając tamtejszej kultury, poznając jej problemy, struktury oraz przemierzając ośrodki i instytucje z nią związane w złotym stroju.

GAPA / Współpraca z NZS PW

Od 2014 roku Theodor był współorganizatorem HipHopowej GAPA wraz z NZSem Politechniki Warszawskiej.

Dwukrotnie gdy Theodor wspierał organizację przeglądu GAPA okazała się dużym sukcesem. W 2014 mimo środowego terminu w klubie55 przewinęło się łącznie 600 osób. Videorelacje można obejrzeć na stronie TVPW :
https://tvpw.pl/videos/997/GAPA_2014_+_koncert_Quebonafide

W 2014 gwiazdą wieczoru był dopiero wschodzący wtedy na szczyty Quebonafidę. W 2015 GAPA była jednocześnie premierowym koncertem solowej płyty Białasa pt: “Rehab”. Również wyprzedzając o kilka miesięcy największy boom na ekipę SB Maffija.

W 2016r. nie wspierał on już GAPA organizacyjnie, jednak nadal współpracował a nagrodą w kolejnej edycji ponownie była realizacja nagrań w studio SoundsOfStreet. Mamy nadzieję że to nie koniec współpracy.

Spotkania w Harendzie / Współpraca z NZS UW

Theodor wspierał organizację inicjatyw NZSu Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawskiej Harendzie.
Wśród zorganizowanych wydarzeń były pokazy filmowe w ramach projektu “prawie kino muzyczne”, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz koncerty.

Wśród oglądanych filmów były takie tytuły jak : 8 mila, Korespondent Bryan czy The Rocky Horror picture show.

   

 

Spotkania z zaproszonym podróżnikiem przenosiły nas do Omeny, zaproszona weternka Powstania Warszawskiego opowiadała nam o trudach stanu wojennego. podobnie jak zorganizowany w związku z 33 rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego koncert Elizy Banasik

The Wall Festiwal

Theodor współpracował z organizatorami jednego z największych festiwali HipHopowych jakie odbyły się kiedykolwiek w Warszawie.
The Wall Festiwal bo o nim mowa był prawdziwą ucztą dla HipHopowców a jednocześnie wielkim upamiętnieniem legendarnego zespołu Molesta Ewenement.


12 lipca warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec stał się areną wyjątkowego – tak pod względem skali, jak i różnorodności – święta kultury hip-hop. Pierwsza odsłona The Wall Warsaw Hip Hop Festival była doskonałą okazją, by obcować z twórczością jej najpopularniejszych reprezentantów. Od strony muzycznej gwarantowała to długa lista czołowych artystów:

Molesta Ewenement
Ten Typ Mes
Zeus
Bisz
Hemp Gru
Rasmentalism
JWP/BC
Miuosh
Quebonafide

Koncerty headlinerów poprzedziły krótkie występy w ramach labelowych showcase’ów :

Abel / Wielkie Joł
Cywil / Diil
Flint / Koka Beats
Kuba Knap / Alkopoligamia.com
Małach & Rufuz / Prosto Label
Mateusz “BCZ” Buczkowski / Lodzkirap.pl
Młody M / Step Records
Sensi / Asfalt Records
Solar/Białas / Prosto Label

Finałem imprezy był jedyny w swoim rodzaju koncert, podczas którego:

2cztery7, Sokół, Pono, Quebonafide, Mor W.A., Kosi, Łysol, Ero, Eldo, Siwers, Hades, Diox, Proximite (Małpa, Jinx), Pyskaty, PeeRZet, W.E.N.A., Numer Raz, Rasmentalism i inni wykonają autorskie covery utworów z klasycznego debiutu Molesty. A wszystko to pod nowe aranżacje beatów ze “Skandalu”, grane na żywo przez Night Marks Electric Trio!

Videorelacja z wydarzenia :

WBW - Wielka Bitwa Warszawska
Po latach startów w turniejach freestylowych, sędziowaniu lub prowadzeniu podobnych w całym kraju, Theodor w latach 2014 i 2015 zaangażował się we współorganizowanie WBW (najsławniejszej i najbardziej prestiżowej bitwy w kraju) wraz z Tomaszem Biernackim – twórcą i pomysłodawcą turnieju.
Za sprawą między innym działań Theodora WBW, która od 2007r. odbywała się już wyłącznie w Warszawie powróciła do formuły w której eliminacje do turnieju odbywają się w różnych miastach w Polsce.

 

 

Więcej o samej imprezie :

WBW czyli WIELKA BITWA WARSZAWSKA to odbywająca się cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle’owy MC w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa stają zawodnicy z całego kraju. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle’u.

Freestyle’owe i beatbox’owe bitwy podczas których dwóch zawodników staje naprzeciw siebie na scenie i rywalizuje próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem wywołują prawdziwy entuzjazm wśród publiczności. To nie tylko konfrontacja rymów i beatbox’u ale także oryginalnych i niepowtarzalnych stylów, co skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności. Od początku istnienia kultury Hip-Hop jej twórcy próbowali wyróżnić się i udowodnić swoją wyższość nad konkurentami. To właśnie formuła battle pozwala im na to od wielu lat dzięki czemu jest najbardziej interesującą i entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność formą artystycznej rywalizacji.

Od czasu pierwszej freestyle’owej edycji w 2003 roku i beatbox’owej w 2004, WBW urosła do rangi nieoficjalnych mistrzostw Polski we freestyle’u oraz beatbox’ie. Jako najbardziej popularna i największa tego typu impreza jest przez wielu traktowana jako odzwierciedlenie obecnej sytuacji na scenie wolno stylowej i beatbox’owej. Zwycięzca turnieju WBW jest nie tylko obdarzany dużym szacunkiem ale w środowisku traktowany jest jako mistrz Polski. Co roku wyniki poszczególnych pojedynków są szeroko i gorąco komentowane aż do rozpoczęcia następnej edycji.

Videorelacja z finału WBW 2015 :

 

 

RapBattle League

Rap Battle League to kolejny pomysł Theodora na rywalizację poprzez sztukę. Czym w zamyśle było Rap Battle League najlepiej tłumaczą filmy stworzone na tę okazję przez by przybliżyć Polskim odbiorcą zawody które zdominowały rynek podobnych konkurencji w USA. :


Odbyło się kilka edycji Rap Battle League, jednak pomysł cyklu nie przyjął się zbytnio mimo względnie sporego zainteresowania :

Beatbox Battle League

Beatbox Battle League był kolejnym pomysłem na regularną rywalizację. Tym razem konkurencją była niełatwa sztuka Beatboxu. A Theodorowi w organizacji wydarzeń towarzyszył jeden z najlepiej znanych Polskich beatboxerów Patryk TikTak.

Radiowe bitwy o Kampus

Theodor kilkukrotnie już wraz z Michałem “Puociem” Płocińskim organizowali bitwy freestylowe i beatboxowe w ramach prowadzonej przez Puocia audycji RapSesja w radio Kampus.

Zmagania miały miejsce dwukrotnie na połowę sezonu WLW oraz na zakończenie pierwszego cyklu ustawek w ramach Beatbox Battle League. Bitwy toczyły się w specjalnie przygotowanej na tę okazję formulę, na żywo, na antenie radia Kampus. Jurorami w każdym starciu byli słuchacze, głosując za pośrednictwem SMSów oraz portali społecznościowych.

Poezja

Theodor już w liceum równolegle z pierwszymi rapowymi tekstami zaczynał pisać również wiersze. W 2003r. napisał nieopublikowany Tomik wierszy. Te formę twórczości traktował zawsze bardzo prywatnie nie prezentując jej szerszemu gronu.

Dopiero w 2012.  można było go spotkać na kilku Slamach poetyckich na których jednak improwizował zamiast recytować wcześniej przygotowany tekst. W jednym ze slumów dotarł do etapu półfinału.

W 2016 został wyróżniony na konkursie jednego wiersza w Koninie.