T: Gdzież mógłbym zabrać Cię na poprawę humoru jak nie w sam środek świata bajek ;).

Walt Disney to wyjątkowa postać. Jak żadne inne nazwisko właśnie on przywołuje w naszych głowach świat pełen kolorów i ulubionych postaci z dzieciństwa.

Walt był nominowany do Oskara 59 razy. 22 krotnie otrzymał tę statuetkę.. M.in za stworzenie Myszki Miki do której pierwszych ról w 1928r. sam podkładał głos. W 1934r. narodził się Kaczor Donald a 3 lata później „Królewna śnieżka” stała się pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym, którego koszt wyprodukowania osiągnął nieprawdopodobną na tamte lata kwotę 2 mln.$

Disney zarażał swoich pracowników 'magią’, twierdząc, że to ona jest fundamentem firmy. Klientów kazał nazywać „gośćmi”, dzień pracy „przedstawieniem” a zakres obowiązków „scenariuszem”. Określając branże, którą się zajmują do dziś na szkoleniach w Walt Disney Company uczy się „rekrutów” że Disney : Uszczęśliwia ludzi! i to jest głównym zadaniem firmy.

Pierwszy park rozrywki powstał w 1955 roku niedaleko Anaheim w Kalifornii. Jeszcze za swojego swojego życia Disney stworzył projekt Walt Disney World Resort w Lake Buena Vista w stanie Floryda, którego budowy i otwarcia 1 października 1971r. jednak nie dożył. Zmarł w 1966r. Jednak do dziś można usłyszeć rozpuszczaną z umiłowaniem plotkę o jego hibernacji, mającą podtrzymać go w pamięci jako wiecznie żywego.

PS : zdjęcie przedstawia pomnik Walta z Myszką Miki znajdujący się w DisneyWorldzie.

Znasz miejsce o którym warto napisać. Wyślij na theodormusi@gmail.com (w tytule wpisz : miejsca)