Muzyka i działania około-muzyczne są jednym z najwyraźniejszych punktów w życiorysie Theodora.
Szczegóły znajdziesz w podstronach :

FREESTYLE

RAP

Zdobywał on rozgłos i ogólnopolską rozpoznawalność przez wiele lat. Składały się na to wszystkie wystąpienia, bitwy freestylowe, showcase’y, koncerty itp. A były ich setki. Jest on vicemistrzem dwóch najważniejszych turniejów freestylowych w historii kraju. Na tę chwilę jest też autorem dwóch długogrających solowych albumów. W ciągu kilku lat zorganizował dziesiątki bitew freestylowych, koncerty undegroundowych wykonawców, powołał do życia inicjatywy mające wspierać młodych twórców w różnych dziedzinach. Od 2013r. prowadzi domowe studio nagrań i w cyklicznych spotkaniach służy radą i doświadczeniem aspirującym freestylowcom.

Z drugiej strony : jego teksty to zwykle inteligentne, pełne emocji, autobiograficzne przeprawy. Koncerty pełne są wylewających się z głośników emocji i pokładów szczerości. Theodor jest wnikliwym obserwatorem rzeczywistości i swoje obserwacje świetnie przekłada do swoich tekstów. Nie pozuje, nie gra, nie udaje. Jego muzyka podobnie jak większość jego działalności w życiu to próba przelania tego co wewnątrz na zewnątrz w stosunku 1 do 1. Nie istnieją dla niego tematu tabu, nie boi się mówić o swoich słabościach i ciężkich chwilach. Jego muzyka to wyraz pewnej akceptacji bycia tylko człowiekiem, bez wmawiania sobie wyjątkowości większej niż ta wynikająca z tego faktu.

Jego kariera jako studyjnego artysty zaczęła się właściwie w 2015r. W kwietniu tegoż roku ukazał się jego pierwszy album „PierwszeDemo”. Mimo wieloletniej rozpoznawalności, którą budował wszelkimi około-muzycznymi działaniami PierwszeDemo było jak nazwa wskazuje pierwszym długogrający solowym materiałem. Mimo więc dużej dojrzałości, którą od początku można było usłyszeć w jego twórczości sam styl jako artysty jest dopiero w fazie kształtowania. Drugi Album, mixtape BezOkazji ukazał się również w 2015. Kolejnypt: #MyślenieNieBoli ukaże się w 2017r.