O mnie

.

Artura „Theodora” Lewandowskiego (ur. 18.09.1986 w Warszawie), trudno zdefiniować krótkim opisem. Jest raperem, autorem tekstów, jednym z najlepszych freestylowców w historii kraju, inicjatorem największej ligi freestylowej w Polsce, konferansjerem imprez, poetą, animatorem kultury, działaczem społecznym, felietonistą, filozofem, specjalistą ds wydarzeń kulturalnych, realizatorem nagrań, przedsiębiorcą, trenerem, dla wielu osób mentorem i wzorem do naśladowania.

Sam postrzega siebie jako wolnomyśliciela, pansofistę który wierzy że tylko próba okiełznania szerokiego spektrum wiedzy pozwala jakkolwiek rozumieć mechanizmy świata. Przez większość życia jest testerem. Przemierza różnorodne dziedziny poszukując kilku przypisanych do nich prawd i wzorców, które zdają się być ukrywane pod ciężkim nasypem półprawd i powierzchownych racji. W jego przekonaniach stoją ramie w ramie fragmenty Stoicyzmu, Buddyzmu, Ewolucjonizmu Darwina, Fizyki kwantowej i setki różnych dziedzin, z których czerpie on inspirację.

Jego pierwsze teksty powstawały w 2002r., wiersze i pierwsze utwory ok roku 2003. Pierwsze felietony ok 2006r. w czasach gdy był osiągającym sukcesy menadżerem w dużej firmie finansowej. W międzyczasie prowadził dwie własne firmy. Od 2010 do 2014 był reprezentantem wytwórni Alkopoligamia.com. Od 2012 jest zadeklarowanym abstynentem, stroniącym od wszelkich używek mogących wpływać na jego ogląd rzeczywistości. Od 2013 jest organizatorem wydarzeń, właścicielem studia i pasterzem w Warszawskiej Lidze Wolnostylowej. W 2015 ukazały się 2 długogrające płyty jego autorstwa. Na przełomie 2015/2016 był osobą technicznie odpowiedzialną za powołanie do życia wytwórni muzycznej SB Maffija. Od 2016 współpracuje z różnymi instytucjami kultury w zakresie organizacji wydarzeń. Na przełomie ostatnich lat stał się również podróżnikiem zjeżdżającym świat w poszukiwaniu nowych wrażeń i szerszych horyzontów.

Jego biografii, doświadczeń i umiejętności starczyłoby na co najmniej kilka osób a życie każdego z nich i tak można by określić jako ciekawe czy pełne wrażeń. W wieku 30 lat występował na scenie ok 500 razy, był organizatorem przeszło 200 wydarzeń, nagrał przeszło 200 utworów, napisał ponad 100 felietonów, zwiedził kilkanaście krajów i zdecydowanie nie ma dość.

Zapraszamy do poszczególnych działów strony by poznać bliżej te fascynującą postać.

Najnowsze felietony :

Miejsca na ziemi: Palais Ideal Du Facteur Cheval

Listonosz to chyba profesja dla niezwykłych cierpliwych osób.. Znana na cały świat jest historia Scotta Bauera, amerykańskiego listonosza, który nauczył rodaków magii procentu składanego, gromadząc na swoim rachunku inwestycyjnym blisko 2mln $ odkładając w ciągu 47...

czytaj dalej

Miejsce na ziemi #TajMahal

TajMahal Taj Mahal.. Świątynia miłości, jak mówią o niej turyści. Cud świata. Jednak historia, którą upamiętniają te mury godna jest pióra Szekspira i to nie przez wzgląd na podobieństwo do Romea i Juli. Ta historia wytrawnie miesza ze sobą Miłość z przerażającym...

czytaj dalej

Kategorie produktów

Koszyk