Muzyka to główny punkt w twórczości Theodora.

Jego pierwsze utwory datowane są na 2002 r. w ciągu dwóch kolejnych lat w roli samouka napisał i nagrał blisko 200 utworów muzycznych, które nie były nigdy udostępniane szerszej publiczności.
W 2004 podczas zawodów freestylowych WBW poznał on Puocia. Dołączył do nich Spago i Zeik z którymi jeszcze w tym samym roku nagrali długogrającą płytę pt: „Syndykat” jako zespół „Szara Cegła”.
Przez kolejne lata Theodor bardziej koncentrował się na karierze freestylowca, konferansjera, realizował się w dziedzinach związanych z muzyką, sferach biznesowych i samo-rozwojowych w pozostałych aspektach życia. Przez wiele kolejnych lat można było go zobaczyć na wielu bitwach freestylowych i imprezach/koncertach jednak utwory które wypuszczał były bardzo zdawkowe, pojedyncze i nieregularne.
W 2010r. został przyjęty do wytwórni Alkopoligamia.com jako freestylowy reprezentant. Przez kolejne cztery lata wielokrotnie występował na scenach z raperem Ten Typ Mes, okazjonalnie z Eldo, na stałe został jednak scenicznym partnerem najsławniejszej raperki w Polsce : Wdowy.

Dopiero w 2014 Theodor zdecydował się na rozpoczęcie kariery studyjnego rapera. W sierpniu tego roku pożegnał się z Alkopoligamią. Powodem odejścia najprościej ujmując była różnica w światopoglądach i niezadowolenie Theodora z podejścia do artystów w wytwórni. Do końca roku trwały końcowe prace nad pierwszym długogrającym albumem Theodora.

„Pierwsze Demo” ukazało się ostatecznie w kwietniu 2015r. nakładem undergroundowej wytwórni 3/4 UDGS. Płyta sprzedała się nakładem kilkuset sztuk. Promowały ją teledyski do utworów „I.O.E.” ; „Niedziela” oraz „Momenty” .
Idąc za ciosem jeszcze w tym samym roku (24.12.2015) ukazał się mixtape „Bez Okazji”  z 12 premierowymi utworami. Mixtape promowały teledyski do „Patriota”, „BezOkazji” oraz „1000dni”. Mixtape wydany został w fizycznej wersji, własnym sumptem, oraz sprzedany w ok. 300 egzemplarzach.

W okresie od stycznia do końca maja 2015 odbyła się trasa koncertowa promująca album, a w międzyczasie Theodor pracował nad kolejnym albumem. Do końca 2016 trwały pracę nad albumem #MyślenieNieBoli którego premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2017r.